• Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła  -  6.10.2019 r.

 

 1. Dziś w naszej parafii świętujemy 25 lecie jej istnienia oraz odpust ku czci św. Faustyny. Na wszystkich Mszach śpiewamy dziękczynne Te Deum, uwielbiając Boga za dobro, które tutaj się wydarzyło.
 2. W tym miesiącu trwamy w modlitwie różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30 dla dzieci od poniedziałku do piątku, oraz codziennie o godz. 17.30 dla ogółu parafian. Zapraszamy także na apel maryjny o godz. 21.00.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej w kaplicy zakonnej czuwanie modlitewne, a w czwartek w kościele od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. Kartki na wypominki wyłożone są przy wejściu głównym z kościoła. Wypominki przyjmujemy tylko w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane na wypominki roczne, tak jak w ubiegłych latach wynoszą 30 zł. od jednego imienia czy nazwiska, zaś listopadowe traktujemy jako dobrowolne ofiary. Nowe wypominki będą czytane od 1 listopada.
 5. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w kościele.
 6. We włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G. F. Handla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie. Wstęp wolny.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy, najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła  -  29.09.2019 r.

 1. Dziś w 26. niedzielę w ciągu roku, siostra Józefa ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia ze Świnic Warckich przybliża nam postać św. Faustyny. Po Mszach św. siostra zbiera ofiary na cele swojego Zgromadzenia.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 w Kazimierzu Biskupim na placu przed kościołem odbędzie się spektakl plenerowy Misterium Meki Pięciu Braci Męczenników pt. „ Nasi patronowie”.
 3. W poniedziałek z okazji ostatniego dnia miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko i po Mszach ucałowanie relikwii świętego Ojca i Nauczyciela.
 4. We wtorek, 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30, oraz codziennie o godz. 17.30 dla ogółu parafian połączone z nowenną do św. siostry Faustyny. Również przez cały miesiąc zapraszamy na Apel Maryjny o godz. 21.00, który będzie przygotowywany przez różne grupy parafialne. Teksty rozważań znajdują się w zakrystii.
 5. W środę spotkanie modlitewne w kaplicy zakonnej.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe o godz. 17.30. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 18.00 modlimy się w intencji ministrantów i ich rodziców. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, z możliwością wyspowiadania się pół godziny wcześniej i odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. Natomiast w sobotę po Mszy wieczornej odbędzie się medytacja i ostatnia już w tym roku, procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W następną niedzielę, 6 października na sumie odbędzie się uroczystość odpustowa naszej parafii, ale również 25 lecie jej istnienia. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Współkoncelebrować będą kapłani, którzy pracowali w naszej parafii. O godz. 12.30 wyruszy procesja z plebanii od strony ul. Zapraszamy do orszaku procesyjnego Ochotniczą Straż Pożarną Chorzeń, harcerzy, poczty sztandarowe, osoby niosące feretrony i figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Do kościoła poprowadzi nas orkiestra z Królikowa. W ramach przygotowań, prosimy panie o upieczenie ciast na tę uroczystość. Lista zapisów znajduje się w zakrystii. Niech ten dzień będzie wielkim dziękczynieniem Bogu za Dzieło, które powstało w tym miejscu.
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy, najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Ryszard Siwiński, lat 73, zam. ul. Liliowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła  -  22.09.2019 r.

 1.  Dziś przypada 25. niedziela w ciągu roku.
 2. Z okazji miesięcznego wspomnienia NMPWW, we wtorek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z ich rodzicami na Mszę św. w czasie której poświęcimy różańce.
 3. W środę po wieczornej Mszy spotkanie modlitewne w kaplicy zakonnej, a w czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. Od dwunastu lat, 28 września o godz. 15.00 na ulicach miast całego świata przeprowadzana jest akcja odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w miejscu, gdzie każdy z nas akurat się znajduje: w domu, pracy, szkole. Chętnych zapraszamy do wspólnego odmówienia koronki w sobotę o godz. 15.00 przy krzyżu przydrożnym na ulicy Poznańskiej, na przeciw salonu ‘ Elka”.
 5. Trzydniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek, 27 września o godz. 19.00 na plebanii. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 6. Za dwa tygodnie, 6 października na sumie odbędzie się uroczystość odpustowa naszej parafii, ale również 25 lecie jej istnienia. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Współkoncelebrować będą kapłani, którzy pracowali w naszej parafii. O godz. 12.30 wyruszy procesja z plebanii od strony ul. Zapraszamy do orszaku procesyjnego Ochotniczą Straż Pożarną Chorzeń, harcerzy, poczty sztandarowe, osoby niosące feretrony i figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Do kościoła poprowadzi nas orkiestra z Królikowa. W ramach przygotowań, podobnie, jak to było w przypadku konsekracji naszej świątyni zwracamy się z prośbą do pań o upieczenie ciast na tę uroczystość. Lista zapisów znajduje się w zakrystii. Niech ten dzień będzie wielkim dziękczynieniem Bogu za Dzieło, które powstało w tym miejscu. W ramach przygotowań do odpustu, w następną niedzielę siostra Józefa ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia ze Świnic Warckich przybliży nam postać św. Faustyny. Po Mszach świętych będzie zbierała ofiary do puszki na cele swojego Zgromadzenia. Na sumie zostaną odnowione przyrzeczenia tych jubilatów, którzy w miesiącu wrześniu obchodzą swoją kolejną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego oraz poświęcimy dewocjonalia.
 7. 28 września w Lądzie nad Wartą odbędzie się koncert pt. „ Przeboje Mozarta” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 8. W parafii św. Maksymiliana odbędzie się 11 tygodniowe Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki o godz. 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu 30 września. Więcej informacji na plakacie przed świątynią.
 9. Z przyczyn rodzinnych zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Włoch. Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w tym wyjeździe, mogą zapisywać się w zakrystii lub kancelarii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
 10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy, najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

 

Ziemia Piątej Ewangelii – śladami proroków, Jezusa, Maryi

 

Nazaret – Kana Galilejska – Góra Tabor – Jezioro Galilejskie

Góra Błogosławieństw – Tabgha – Kafarnaum – Rzeka Jordan – Jerycho – Pustynia Judzka

Betlejem – Ain Karem – Yad Vashem – Jerozolima – Betania – Morze Martwe

 

 

DZIEŃ 1: PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Przejazd do Poznania lub Warszawy (transport autokarem na lotnisko - dodatkowo płatny). Odprawa i wylot do Izraela. Przejazd do Nazaretu. Nocleg. 

DZIEŃ 2: NAZARET

Śniadanie. Nazaret - miasto Świętej Rodziny - Bazylika i Grota Zwiastowania NMP, kościół i dom św. Józefa, groty, prawosławne sanktuarium Maryi, Źródło Maryi. Kana Galilejska - sanktuarium pierwszego cudu Jezusa - odnowienia sakramentu małżeństwa. Msza święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: GALILEAJEZIORO GENEZARET

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor – Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, biblijna panorama             Ziemi Świętej. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Sanktuaria: Ośmiu Błogosławieństw, Tabgha - Rozmnożenia Chleba i Ryb, Prymatu św. Piotra, Kafarnaum - miasto Jezusa: dom św. Piotra, synagoga. Rejs łodzią przez Jezioro Galilejskie. Msza święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: JORDAN – JERYCHO – PUSTYNIA JUDZKA

Śniadanie. Przejazd doliną Jordanu. Przejazd nad Jordan: odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.  Pobyt w Jerychu – najstarsze miasto na świecie: Góra Kuszenia Jezusa, Tel Jerycho, Źródło Elizeusza, sykomora Zacheusza. Przejazd przez Pustynię Judzką - Wadi Qelt. Msza święta.

Przejazd do hotelu – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: BETLEJEM – AIN KAREM – JEROZOLIMA  

Śniadanie. Betlejem - tajemnica Bożego Narodzenia: Msza święta, bazylika Narodzenia Pańskiego,                                     Grota Narodzenia, groty betlejemskie: św. Józefa, św. Hieronima i inne, kościół św. Katarzyny,              Grota Mleczna. Beit Sahur - Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: sanktuaria Nawiedzenia                 św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Źródło Maryi. Yad Vashem - Instytut Pamięci Narodowej Ofiar Holocaustu. Obiadokolacja, nocleg.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ 6: GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Kościół w Betfage - początek „procesji palmowej” Pana Jezusa. Na Górze Oliwnej - miejsca święte i sanktuaria: Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kościół Pater Noster („Ojcze nasz”), Panorama Jerozolimy, kaplica Dominus Flevit („Pan zapłakał”), cmentarz żydowski (najstarszy na świecie). Zejście do Getsemani - bazylika Agonii albo Wszystkich Narodów, Ogród Oliwny, Grota Zdrady, Grób NMP. Dolina Cedronu. Po południu - czas wolny. Następnie: Brama św. Szczepana, kościół św. Anny i sadzawka Betesda (Owcza). Droga Krzyżowa poprzez starą Jerozolimę – Via Crucis: od kościoła Flagellazio (Ubiczowania) do bazyliki Grobu Pańskiego (modlitwa na Kalwarii              i w Grobie Świętym). Msza święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: BETANIA – MORZE MARTWE

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Betanii – sanktuarium Wskrzeszenia Łazarza. Przejazd nad Morze Martwe. Odpoczynek nad Morzem Martwym - możliwość kąpieli i relaksu.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: JEROZOLIMA – POWRÓT DO POLSKI   

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy - Mur Płaczu, plac świątynny, dzielnice: Żydowska, Ormiańska                                i Chrześcijańska. Starożytne Cardo. Jerozolima epoki krzyżowców. Przejście na Syjon: Wieczernik - miejsce Ostatniej Wieczerzy i Zesłania Ducha Św.: modlitwa do Ducha Świętego i za kapłanów, grób króla Dawida, bazylika i krypta Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra in Gallicantu, makieta Jerozolimy, schody do sadzawki Siloe. Msza święta. Przejazd na lotnisko Ben Gurion, odprawa bagażowa                      i biletowa. Wylot z Tel Avivu. Przylot do Poznania lub Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.   

 

TERMIN: 14.04. – 21.04.2020  

CENA: 2.500 zł + 400 $ (+100 $ płatne u pilota) 

  

 

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem;
 • w Ziemi Świętej: przejazd autokarem klimatyzowanym;
 • noclegi w hotelach *** w pokojach 2 - 3 os. z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje wg programu;
 • każdego dnia będzie Msza Święta;
 • zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie);
 • bilety wstępu wg programu, rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taxi na Tabor;
 • napiwki;
 • ubezpieczenie NW i KL;
 • opieka przewodnika.

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski

(BEZ PIECZĄTEK Z LIBANU, SYRII).

 

ZAPISY

 

 

 

 

 

 

 

     PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 

    Śladami Świętych, aby poznać Oblicze Boga

Asyż – Rzym  – Monte Cassino – Pompeje

Monte Sant’ Angelo – San Giovanni Rotondo – Loreto – Padwa

 Przedpłaty proszę wpłacać na : Bank Spółdzielczy Konin ks. Jan Oleksiuk 15 8530 0000 0014 2699 3000 0010

DZIEŃ 1

Wyjazd z Konina. Msza święta. Przejazd przez Niemcy, Austrię do Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: ASYŻ

Śniadanie. Asyż – Bazylika Santa Maria degli Angeli – Porcjunkula. Msza święta. W programie również: Bazylika św. Klary, Bazylika św. Franciszka, Chiesa Nova – czyli miejsce domu rodziny Bernardone i oratorium w miejscu narodzenia św. Franciszka. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem                 (pod warunkiem, że Ojciec Święty jest w Watykanie). Spacer po Rzymie Starożytnym: Plac Wenecki, Kapitol z widokiem na Forum Romanum, Coloseum (z zewnątrz). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. W programie: Watykan – Bazylika św. Piotra (Grób św. Jana Pawła II). Msza święta. Po południu zobaczymy: Bazylikę Santa Maria Maggiore, Fontannę di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: MONTE CASSINO – POMPEJE

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie cmentarza polskich żołnierzy i opactwa benedyktyńskiego. Msza święta. Następnie przejazd do Pompei – miasto w regionie dzisiejszej Kampanii we Włoszech, zniszczone w czasach cesarstwa rzymskiego przez erupcję wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co współcześnie umożliwia obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości i jego mieszkańców. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: MONTE SANT’ ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO     

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo. Msza święta. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – sanktuarium związanego z życiem i działalnością Ojca Pio. Nawiedzenie grobu Ojca Pio. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.                          

DZIEŃ 7: LORETO

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Loreto – Sanktuarium Świętego Domku, miejsce powstania pięknej maryjnej litanii. Obiadokolacja, nocleg.                        

DZIEŃ 8: PADWA

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Msza święta. Spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

 

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Powrót do Polski. Przyjazd do Konina w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN: 21.10. – 29.10.2019  
CENA: 1.200 zł + 300 €

 

 

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, dvd, cafe bar);
 • noclegi w hotelach **/*** pokoje 2, 3 os. z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje według programu;
 • ubezpieczenie KL i NNW;
 • opieka pilota.

 

 

      DODATKOWO NA WYDATKI PROGRAMOWE TRZEBA PRZEZNACZYĆ 90 €:

 • opłaty wjazdowe do włoskich miast;
 • przewodnicy miejscowi;
 • bilety wstępu;
 • słuchawki w Bazylice św. Piotra;
 • opłaty klimatyczne;
 • zestawy słuchawkowe.

 

 

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

ważny min. 3 miesiące od daty powrotu do Polski.

 

 

ZAPISY