• Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 I Niedziela Wielkiego Postu -  18.02.2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy I Niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę Krzyżową o godzinie: 7.30, 16.30; 17.30 i 19.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 17.15.
 2. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się w dniach od 18 do 21 marca. Rekolekcje wygłosi salezjanin, ks. Bartłomiej Chmielewski z Torunia.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne w kaplicy zakonnej, a w czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. Przez czas Wielkiego Postu po każdej Mszy św. niedzielnej jest możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz w ramach jałmużny, z przodu kościoła będzie ustawiony kosz, do którego możemy złożyć dary dla biednych na paczki świąteczne
 5. W sobotę, 24 lutego odbędzie się kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Goździkowej.
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na projekty misyjne. Taca będzie przeznaczona na spłatę długu za nagłośnienie. Na sumie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, tych jubilatów, którzy w miesiącu lutym obchodzą swoją kolejną rocznicę zawarcia małżeństwa oraz poświęcimy dewocjonalia.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

                   

Ogłoszenia Duszpasterskie

 VI Niedziela Zwykła -  11.02.2018 r.

 

 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. W parafii św. Maksymilian Kolbe w dniach 15 - 17 lutego odbędą się V Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe. Szczegóły na plakatach.
 3. W naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Niech ten czas wypoczynku będzie okazją do pogłębiania prawd Bożych. Przez ten tydzień w Salezjańskiej Szkole Podstawowej odbywać się będą półkolonie zimowe.
 4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 16.30 i 18.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie modlitewne w kaplicy zakonnej, a w czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę Krzyżową o godzinie: 7.30, 16.30; 17.30 i 19.30, a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. Przez czas Wielkiego Postu po każdej Mszy św. niedzielnej jest możliwość złożenia ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz w ramach jałmużny, z przodu kościoła będzie ustawiony kosz, do którego możemy złożyć dary dla biednych na paczki świąteczne
 8. Z przyczyn od nas niezależnych nagłośnienie zostanie zamontowane w tym tygodniu.
 9. Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

     W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Zdzisława Majdzik, lat 65, zam., ul. Żeglarska 8

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 V Niedziela Zwykła -  4.02.2018 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym przypada V Niedziela Zwykła w ciągu roku.
 2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
 3. Od poniedziałku do środy w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla dzieci, które wygłoszą ojcowie michaelici. Celem tych rekolekcji będzie przygotowanie uczniów do peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Gargano w diecezji włocławskiej.
 4. Kolejny panel naukowy odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego o godz. 18.30 w salkach na plebanii, a dotyczyć będzie problematyki mediów. Główny referat wygłosi ks. dr Antoni Balcerzak  ” Kulturowo – społeczne oddziaływania mediów na współczesnego człowieka”. Całość spotkania poprowadzi ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu zostanie na stałe zamontowane nowe nagłośnienie. Taca na ten cel będzie zbierana w następną niedzielę. Dziękujemy za wszelką ofiarność w tym względzie.
 6. W przyszła niedzielę z okazji Światowego Dnia Chorego na sumie odprawimy Msze św. za chorych naszej parafii, oraz będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 7. 17 lutego swoje imieniny będzie obchodził ks. Zbigniew Conder, opiekun ministrantów, katecheta w Cechach Rzemiosł Różnych w Koninie, wykładowca biblistyki w Salezjańskim Seminarium Duchownym w Lądzie. Solenizant odprawi Msze św. w swojej intencji w następną niedziele o godz. 12.30.
 8. W dniach 12-16 luty w Szkole Podstawowej TS, ul. Spółdzielców 30 odbędą się półkolonie dla dzieci. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 9. W gablocie wywieszona jest apel Komendy Miejskiej Policji w Koninie przestrzegający przed oszustami podającymi się inkasentów zakładów energetycznych, pracowników opieki społecznej, policjantów i innych. Prosimy o wzmożoną czujność i ostrożność w szczególności do osób nam obcych.
 10. Solenizantom i jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Zbigniewowi, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

      W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Mirosław Włodarek, lat 53, zam., ul. Hiacyntowa 3/47

+ Krystyna Dobrowolska, lat 77, zam. ul. Stokrotkowa 15

+ Krystyna Chojnacka, lat 85, zam. ul. Poznańska 150

+ Henryka Solarz, lat 77, zam. ul. Krokusowa 3/16

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …