• Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła  -  15.09.2019 r.

 

 1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny, ale również w intencjach szkół katolickich.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek po wieczornej Eucharystii.
 3. W środę po wieczornej Mszy spotkanie modlitewne w kaplicy zakonnej, a w czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4.   Spotkanie dla wyjeżdżających pielgrzymów do Ziemi św. odbędzie się w środę, 18 września o godz. 18.30, a do Włoch o godz. 19.00. Na to spotkanie proszę przynieść pozostałą część należności za pielgrzymkę do Włoch.
 5. Zarząd OSP Chorzeń dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w głosowanie na projekty w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu został pozyskany sprzęt ratowniczy – łódź do działań nad wodą i nowoczesna brama garażowa. Głosy, które zostały oddane są akceptacją wielu lat pracy i wysiłku naszych ratowników.
 6. Trzydniowy kurs przedmałżeński odbywać się będzie w dniach od 27 do 29 września. Zapisy na pierwszym spotkaniu o godz. 19.00.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i św. Faustyny.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Jacek Wojcieszyński, lat 51, zam., ul. Konwaliowa

 ( pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00)

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła  -  8.09.2019 r.

 

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
 2. W środę po wieczornej Eucharystii spotkanie modlitewne w kaplicy zakonnej, a w czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Na to wydarzenie nasza parafia wyjeżdża autokarem do Kruszymy pod Włocławkiem. Zapisy po zakończonej Mszy św. Wyjazd w sobotę, 14 września o godz. 7.30. Prosimy o zabranie krzyży, które wiszą na ścianie. Zachęca się, aby być w łasce uświęcającej. Dla tych parafian, którzy nie mogą wyjechać zapraszamy na nabożeństwo pod krzyżem misyjnym w sobotę o godz. 17.30. Również prosimy przynieść z sobą krzyże.
 4. W ramach akcji Konińskiego Komitetu Obywatelskiego jeszcze dziś w SP 9 można  oddać głos na 3 projekty duży i mały. Proponujemy wspieranie wniosków OSP Chorzeń nr 49-50-51 oraz projekty Szkoły Salezjańskiej nr 1 i 62 i Biblioteki Filii Chorzeń projekt nr 8.
 5.  Spotkanie dla wyjeżdżających pielgrzymów do Ziemi św. odbędzie się 18 września o godz. 18.30, a do Włoch o godz. 19.00. Na to spotkanie proszę przynieść pozostałą część należności za pielgrzymkę.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i św. Faustyny.


 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

 

Ziemia Piątej Ewangelii – śladami proroków, Jezusa, Maryi

 

Nazaret – Kana Galilejska – Góra Tabor – Jezioro Galilejskie

Góra Błogosławieństw – Tabgha – Kafarnaum – Rzeka Jordan – Jerycho – Pustynia Judzka

Betlejem – Ain Karem – Yad Vashem – Jerozolima – Betania – Morze Martwe

 

 

DZIEŃ 1: PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Przejazd do Poznania lub Warszawy (transport autokarem na lotnisko - dodatkowo płatny). Odprawa i wylot do Izraela. Przejazd do Nazaretu. Nocleg. 

DZIEŃ 2: NAZARET

Śniadanie. Nazaret - miasto Świętej Rodziny - Bazylika i Grota Zwiastowania NMP, kościół i dom św. Józefa, groty, prawosławne sanktuarium Maryi, Źródło Maryi. Kana Galilejska - sanktuarium pierwszego cudu Jezusa - odnowienia sakramentu małżeństwa. Msza święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: GALILEAJEZIORO GENEZARET

Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor – Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, biblijna panorama             Ziemi Świętej. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Sanktuaria: Ośmiu Błogosławieństw, Tabgha - Rozmnożenia Chleba i Ryb, Prymatu św. Piotra, Kafarnaum - miasto Jezusa: dom św. Piotra, synagoga. Rejs łodzią przez Jezioro Galilejskie. Msza święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: JORDAN – JERYCHO – PUSTYNIA JUDZKA

Śniadanie. Przejazd doliną Jordanu. Przejazd nad Jordan: odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.  Pobyt w Jerychu – najstarsze miasto na świecie: Góra Kuszenia Jezusa, Tel Jerycho, Źródło Elizeusza, sykomora Zacheusza. Przejazd przez Pustynię Judzką - Wadi Qelt. Msza święta.

Przejazd do hotelu – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: BETLEJEM – AIN KAREM – JEROZOLIMA  

Śniadanie. Betlejem - tajemnica Bożego Narodzenia: Msza święta, bazylika Narodzenia Pańskiego,                                     Grota Narodzenia, groty betlejemskie: św. Józefa, św. Hieronima i inne, kościół św. Katarzyny,              Grota Mleczna. Beit Sahur - Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: sanktuaria Nawiedzenia                 św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Źródło Maryi. Yad Vashem - Instytut Pamięci Narodowej Ofiar Holocaustu. Obiadokolacja, nocleg.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ 6: GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Kościół w Betfage - początek „procesji palmowej” Pana Jezusa. Na Górze Oliwnej - miejsca święte i sanktuaria: Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kościół Pater Noster („Ojcze nasz”), Panorama Jerozolimy, kaplica Dominus Flevit („Pan zapłakał”), cmentarz żydowski (najstarszy na świecie). Zejście do Getsemani - bazylika Agonii albo Wszystkich Narodów, Ogród Oliwny, Grota Zdrady, Grób NMP. Dolina Cedronu. Po południu - czas wolny. Następnie: Brama św. Szczepana, kościół św. Anny i sadzawka Betesda (Owcza). Droga Krzyżowa poprzez starą Jerozolimę – Via Crucis: od kościoła Flagellazio (Ubiczowania) do bazyliki Grobu Pańskiego (modlitwa na Kalwarii              i w Grobie Świętym). Msza święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: BETANIA – MORZE MARTWE

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Betanii – sanktuarium Wskrzeszenia Łazarza. Przejazd nad Morze Martwe. Odpoczynek nad Morzem Martwym - możliwość kąpieli i relaksu.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: JEROZOLIMA – POWRÓT DO POLSKI   

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy - Mur Płaczu, plac świątynny, dzielnice: Żydowska, Ormiańska                                i Chrześcijańska. Starożytne Cardo. Jerozolima epoki krzyżowców. Przejście na Syjon: Wieczernik - miejsce Ostatniej Wieczerzy i Zesłania Ducha Św.: modlitwa do Ducha Świętego i za kapłanów, grób króla Dawida, bazylika i krypta Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra in Gallicantu, makieta Jerozolimy, schody do sadzawki Siloe. Msza święta. Przejazd na lotnisko Ben Gurion, odprawa bagażowa                      i biletowa. Wylot z Tel Avivu. Przylot do Poznania lub Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.   

 

TERMIN: 14.04. – 21.04.2020  

CENA: 2.500 zł + 400 $ (+100 $ płatne u pilota) 

  

 

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem;
 • w Ziemi Świętej: przejazd autokarem klimatyzowanym;
 • noclegi w hotelach *** w pokojach 2 - 3 os. z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje wg programu;
 • każdego dnia będzie Msza Święta;
 • zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie);
 • bilety wstępu wg programu, rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taxi na Tabor;
 • napiwki;
 • ubezpieczenie NW i KL;
 • opieka przewodnika.

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski

(BEZ PIECZĄTEK Z LIBANU, SYRII).

 

ZAPISY

 

 

 

 

 

 

 

     PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 

    Śladami Świętych, aby poznać Oblicze Boga

Asyż – Rzym  – Monte Cassino – Pompeje

Monte Sant’ Angelo – San Giovanni Rotondo – Loreto – Padwa

 Przedpłaty proszę wpłacać na : Bank Spółdzielczy Konin ks. Jan Oleksiuk 15 8530 0000 0014 2699 3000 0010

DZIEŃ 1

Wyjazd z Konina. Msza święta. Przejazd przez Niemcy, Austrię do Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: ASYŻ

Śniadanie. Asyż – Bazylika Santa Maria degli Angeli – Porcjunkula. Msza święta. W programie również: Bazylika św. Klary, Bazylika św. Franciszka, Chiesa Nova – czyli miejsce domu rodziny Bernardone i oratorium w miejscu narodzenia św. Franciszka. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem                 (pod warunkiem, że Ojciec Święty jest w Watykanie). Spacer po Rzymie Starożytnym: Plac Wenecki, Kapitol z widokiem na Forum Romanum, Coloseum (z zewnątrz). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. W programie: Watykan – Bazylika św. Piotra (Grób św. Jana Pawła II). Msza święta. Po południu zobaczymy: Bazylikę Santa Maria Maggiore, Fontannę di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: MONTE CASSINO – POMPEJE

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie cmentarza polskich żołnierzy i opactwa benedyktyńskiego. Msza święta. Następnie przejazd do Pompei – miasto w regionie dzisiejszej Kampanii we Włoszech, zniszczone w czasach cesarstwa rzymskiego przez erupcję wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co współcześnie umożliwia obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości i jego mieszkańców. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: MONTE SANT’ ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO     

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo. Msza święta. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – sanktuarium związanego z życiem i działalnością Ojca Pio. Nawiedzenie grobu Ojca Pio. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.                          

DZIEŃ 7: LORETO

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Loreto – Sanktuarium Świętego Domku, miejsce powstania pięknej maryjnej litanii. Obiadokolacja, nocleg.                        

DZIEŃ 8: PADWA

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Msza święta. Spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

 

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Powrót do Polski. Przyjazd do Konina w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN: 21.10. – 29.10.2019  
CENA: 1.200 zł + 300 €

 

 

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, dvd, cafe bar);
 • noclegi w hotelach **/*** pokoje 2, 3 os. z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje według programu;
 • ubezpieczenie KL i NNW;
 • opieka pilota.

 

 

      DODATKOWO NA WYDATKI PROGRAMOWE TRZEBA PRZEZNACZYĆ 90 €:

 • opłaty wjazdowe do włoskich miast;
 • przewodnicy miejscowi;
 • bilety wstępu;
 • słuchawki w Bazylice św. Piotra;
 • opłaty klimatyczne;
 • zestawy słuchawkowe.

 

 

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

ważny min. 3 miesiące od daty powrotu do Polski.

 

 

ZAPISY