• Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

  Zmartwychwstanie Pańskie  -  21.04.2019 r.

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych..
 2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy księżom: Antoniemu Balcerzakowi i Adamowi Kierszce za wygłoszenie rekolekcji, Panu kościelnemu Piotrowi i wszystkim, którzy pomagali w zrobieniu dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu, grupom parafialnym adorującym Chrystusa i niosącym krzyż w czasie parafialnej drogi krzyżowej, sekcji Caritasu za przygotowanie 65 paczek dla potrzebujących i za dary i ofiary złożone na ten cel, dziękujemy p. organiście Tomaszowi, chórowi „Misericordia”, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ochotniczej Straży Pożarnej Chorzeń Konin, dzieciom, młodzieży i starszym za włączanie się w przygotowanie tych świąt. Bóg zapłać za Waszą troskę o piękno liturgii i wygląd naszej świątyni.
 3. Jutro – w drugi dzień świąt Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 4. W środę po Mszy św. zapraszamy do kaplicy zakonnej na spotkanie modlitewne, a w czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post od potraw mięsnych. W tym czasie każdy dzień traktowany jest, jak Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. Codziennie o godz. 17.45 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, która jest Niedzielą Miłosierdzia z okazji tzw. „Małego odpustu”  na sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Mszy odpustowej będzie przewodniczył ks. Wojciech Lipowicz, katecheta w SP 9, opiekun bierzmowanych i grupy Światło – Życie, który tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej będzie obchodził swoje imieniny. Kazania będzie głosił kapłan z W.S.D w Lądzie i będą zbierane ofiary do puszki na ten cel.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Wojciechowi, składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

 

  .

     PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 

    Śladami Świętych, aby poznać Oblicze Boga

Asyż – Rzym  – Monte Cassino – Pompeje

Monte Sant’ Angelo – San Giovanni Rotondo – Loreto – Padwa

 Przedpłaty proszę wpłacać na : Bank Spółdzielczy Konin ks. Jan Oleksiuk 15 8530 0000 0014 2699 3000 0010

DZIEŃ 1

Wyjazd z Konina. Msza święta. Przejazd przez Niemcy, Austrię do Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: ASYŻ

Śniadanie. Asyż – Bazylika Santa Maria degli Angeli – Porcjunkula. Msza święta. W programie również: Bazylika św. Klary, Bazylika św. Franciszka, Chiesa Nova – czyli miejsce domu rodziny Bernardone i oratorium w miejscu narodzenia św. Franciszka. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem                 (pod warunkiem, że Ojciec Święty jest w Watykanie). Spacer po Rzymie Starożytnym: Plac Wenecki, Kapitol z widokiem na Forum Romanum, Coloseum (z zewnątrz). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. W programie: Watykan – Bazylika św. Piotra (Grób św. Jana Pawła II). Msza święta. Po południu zobaczymy: Bazylikę Santa Maria Maggiore, Fontannę di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: MONTE CASSINO – POMPEJE

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie cmentarza polskich żołnierzy i opactwa benedyktyńskiego. Msza święta. Następnie przejazd do Pompei – miasto w regionie dzisiejszej Kampanii we Włoszech, zniszczone w czasach cesarstwa rzymskiego przez erupcję wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co współcześnie umożliwia obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości i jego mieszkańców. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: MONTE SANT’ ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO     

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo. Msza święta. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – sanktuarium związanego z życiem i działalnością Ojca Pio. Nawiedzenie grobu Ojca Pio. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.                          

DZIEŃ 7: LORETO

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Loreto – Sanktuarium Świętego Domku, miejsce powstania pięknej maryjnej litanii. Obiadokolacja, nocleg.                        

DZIEŃ 8: PADWA

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Msza święta. Spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

 

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Powrót do Polski. Przyjazd do Konina w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN: 21.10. – 29.10.2019  
CENA: 1.200 zł + 300 €

 

 

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, dvd, cafe bar);
 • noclegi w hotelach **/*** pokoje 2, 3 os. z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje według programu;
 • ubezpieczenie KL i NNW;
 • opieka pilota.

 

 

      DODATKOWO NA WYDATKI PROGRAMOWE TRZEBA PRZEZNACZYĆ 90 €:

 • opłaty wjazdowe do włoskich miast;
 • przewodnicy miejscowi;
 • bilety wstępu;
 • słuchawki w Bazylice św. Piotra;
 • opłaty klimatyczne;
 • zestawy słuchawkowe.

 

 

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

ważny min. 3 miesiące od daty powrotu do Polski.

 

 

ZAPISY