• Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne
 • Zdjęcie główne

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 II Niedziela Adwentu -  10.12.2017 r.

 

 1. W dzisiejszą drugą niedzielę adwentu przypada XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na ten cel.
 2. We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie katechetów, a o godz. 19.30 Rady Parafialnej.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne w kaplicy zakonnej, a w czwartek w kościele od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. Od następnej niedzieli na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi salezjanin ks. Andrzej Mimir z Rumi. Msze św. od poniedziałku do środy będą o godz. 6.00, 9.00,16.30 oraz 18.00. Spowiedź adwentowa odbędzie się we wtorek pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 5. Zachęcamy do przynoszenia produktów żywnościowych dla potrzebujących i składania ich do kosza, który znajduje się przy prezbiterium. Na ten cel można również przekazać ofiary pieniężne, za które zakupimy żywność. Chętni parafianie, którzy chcieliby ofiarować paczkę dziecku, mogą dzisiaj pobrać kartkę z „choinki szczęścia” i za tydzień przekazać ją do zakrystii lub kancelarii. Z tyłu kościoła sprzedawane są caritasowe świece wigilijne oraz kalendarze na rok 2018, z których dobrowolna ofiara jest przeznaczona dla potrzebujących. W zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można się zaopatrywać w opłatki wigilijne. Osoby mogące ofiarować choinki do kościoła na święta proszeni są o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. W kościele tymczasowo, w prowizoryczny sposób, zostało zamontowane nowe nagłośnienie. Koszt takiej inwestycji wyniósłby 32 tys. złotych. Jeżeli chcielibyśmy dokonać zmiany nagłośnienia, to zapewne przesunąłby się termin prac związanych z wystrojem ściany ołtarzowej. Prosimy parafian o ustosunkowanie się to powyższej kwestii. Do tej pory tzw. taca budowlana przekraczała tacę niedzielną o tysiąc złotych. Proponujemy, aby następna taca, a nie czwarta w tym tygodniu była inwestycyjną i niech będzie wymiernikiem, czy chcemy zostawić to nagłośnienie, czy powracamy do poprzedniego.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

 

 Ogłoszenia Duszpasterskie

 I Niedziela Adwentu -  3.12.2017 r.

 1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny pod hasłem „Jesteście napełnieni Duchem Świętym”. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 6.00. Zapraszamy do udziału w nich całe rodziny, z zapalonymi lampionami, aby przywitać tego, który ma przyjść.
 2. W poniedziałek, wspominamy w liturgii św. Barbarę, patronkę, górników, hutników, osób umierających. Ale również w tym dniu modlimy się za bezrobotnych, aby św. Barbara wyprosiła im pracę i materialne utrzymanie rodzin.
 3. Dzisiaj od godz. 14.00 klerycy z W.S.D w Lądzie roznoszą opłatki do mieszkańców bloków w naszej parafii.
 4. Na te święta możemy wspomóc te rodziny, które borykają się z problemami finansowymi. Zachęcamy do przynoszenia produktów żywnościowych i składania ich do kosza, który znajduje się przy prezbiterium. Na ten cel można również składać ofiary pieniężne, za które zakupimy żywność. Kolejną adwentową inicjatywą dla potrzebujących jest choinka szczęścia. Chętni parafianie, którzy chcieliby ofiarować paczkę dziecku, za tydzień zabierają kartkę i po zrobieniu paczki określonemu dziecko przynoszą ją do kancelarii lub zakrystii. Z tyłu kościoła sprzedawane są caritasowe świece wigilijne oraz kalendarze na rok 2018, z których dobrowolna ofiara będzie przeznaczona dla potrzebujących. Przez trzy niedziele po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszki na wystrój dekoracji bożonarodzeniowej. Osoby mogące ofiarować choinki do kościoła na święta proszeni są o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. W kościele rozpoczynamy sezon grzewczy. W święta i niedziele będziemy ogrzewać wszystkie miejsca siedzące, a w tygodniu 8 pierwszych ławek.
 6. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i poprowadzi je, salezjanin ks. Andrzej Mimir z Rumi.
 7. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas jednego z objawień Matka Boża, w święto Niepokalanego Poczęcia w 1947 roku powiedziała: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”. W związku z tym zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.30, a następnie w godzinach od 12.00 do 13.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 16.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej na poświęcenie medalików. Rozkład Mszy św. w tym dniu: 6.00, 11.30, 16.30 i 18.00.
 8. W Salezjańskiej Szkole Podstawowej po raz kolejny w dniach od 9 do 10 grudnia, obędzie się akcja: „Szlachetna paczka”, wspomagająca rodziny potrzebujące wsparcia materialnego.
 9. W następną niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Taca będzie przeznaczona na inwestycje w kościele.
 10. Młodzież oazowa z naszej parafii będzie gościć z całego regionu swoich rówieśników. Spotkanie ma wymiar formacyjny i odbędzie się w piątek i sobotę. Jeśli ktoś z parafian chciałby poczęstować czymś słodkim tych młodych ludzi i ich moderatów proszony jest o kontakt z ks. Jarosławem.
 11. Solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

  Ogłoszenia Duszpasterskie

 Uroczystość Chrystusa Króla -  26.11.2017 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Jesteście napełnieni Duchem Świętym”.
 2. Dzisiaj błogosławimy opłatki, które będą roznoszone przez kleryków z W.S.D w Lądzie w dniach 2 – 3 grudnia w godz. od 14.00 do 19.00. W sobotę roznoszenie opłatków odbędzie się do domków jednorodzinnych, a w niedzielę do rodzin w blokach.
 3. Kolejny panel naukowy pt: „ Środki masowego przekazu w przestrzeni wolności” odbędzie się 29 listopada, w środę, po wieczornej Eucharystii, a poprowadzi go ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski z Warszawy. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę o godz. 17.30 rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W kaplicy zakonnej o 18.30 czuwanie modlitewne. Natomiast w czwartek w kościele od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek, 30 listopada, w święto św. Andrzeja Apostoła, swoje imieniny obchodzić będzie ks. Andrzej Skowroński, wikariusz parafialny, opiekun chóru „Misericordia”, Odnowy Życia Chrześcijańskiego, Kręgu Rodzin, dzieci przygotowujących się do I komunii św. Solenizant odprawi Mszę św. w swojej intencji o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe odbędą się o godz. 17.30. W piątek dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, z możliwością wyspowiadania się pół godziny wcześniej. Spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania i z rodzicami uczniów klas III, odbędzie się po Mszy wieczornej. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 9.00. W sobotę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się 15 minutowa medytacja.
 7. W sobotę, 2 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcony wieniec adwentowy, oraz wszystkie inne wieńce, które przygotowaliśmy na czas adwentu. Dzieciom poświęcimy wieńce w niedzielę na Eucharystii o godz. 11.00.
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia, a szczególnie ks. Andrzejowi, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych przez przyczynę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.